Липівці

Lipowce

1441p. перша згадка

П-т: Перемишлянський

В-во: Тернопільське

до 1349

Найдавніше минуле

Перші писемні згадки про більшість сіл Галичини припадають на кінець ХІV–ХVІ ст., однак археологічні джерела засвідчують, що початки заселення тут сягають палеоліту. Після Великого переселення слов’ян поселенський простір регіону стабілізується і на теренах сучасної Галичини зароджуються державотворчі процеси, пов’язані з племінним об’єднанням карпатських хорватів (VIII–X ст.). Внаслідок включення Прикарпаття до складу Русі тут виникає низка земель: Звенигородська, Перемишльська, Теребовельська, на територіальній матриці яких Володимирко Володаревич на початку 1140-х рр. створив Галицьке князівство. У 1199 р. завдяки зусиллям волинського князя Романа Мстиславовича Волинь та Галичина об’єдналися у єдиному державному організмі, який після коронації Данила Романовича у 1253 р., став відомий як «Королівство Русі».

  •  

    Перша писемна згадка про Липівці датована 1441 р., однак, археологічні джерела засвідчують, що освоєння людьми території теперішнього села та його найближчих околиць відбувалось ще задовго до цього. Зокрема, в урочищі «За Грабиною» у 1980-х рр. виявлено багатошарове поселення висоцької, зарубинецької, липицької та черняхівської культур. Під час розкопок було віднайдено найбільше об’єктів липицької культури (I – початку III ст. н. е.): два наземних і три заглиблених житла, вісім господарських ям та декілька виробничих споруд, а саме залізноплавильні та гончарні горни.

  • “Назва “Липівці” походить тому, що тут була річка Гнила Липа і багато було липів. І так назвали село Липівці. Хутори є: Бурбанівка, Посіч, Гай, Зацерква, Кутці, Парцеляція, Майдан”.

    Василь Козак, 1928 р. н.

Сортування за часом
Найдавніше
минуле - поч. ХХ
1349
Перша світова
війна
1914
Міжвоєнний період
1920
Друга світова
війна
1939
Національно-визвольна
боротьба
1942
Повоєнні репресії
1944
У складі УРСР
1953